COVID-19

PASISKIEPYKITE ANTRA SUSTIPRINANČIA COVID-19 VAKCINOS DOZE

Primename, kad antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze nuo gegužės 30 d. gali pasiskiepyti lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis sergantys pilnamečiai arba tie asmenys, kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat tie, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais. Be to, kiek anksčiau buvo nuspręsta nuo rugpjūčio 1 d. sudaryti galimybę antrąja sustiprinančiąja doze pasiskiepyti 80 metų amžiaus ir vyresniems žmonėms.

Nuo rugpjūčio 1-osios sudaroma galimybė pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze Lietuvos gyventojams, susiduriantiems su didesne sunkios ligos rizika. Skiepytis galės šiai grupei priklausantys 60 metų amžiaus ir vyresni asmenys, taip pat sergantieji lėtinėmis ligomis, nepriklausomai nuo amžiaus, jeigu jų sveikatos būklė didina sunkaus susirgimo tikimybę. Dėl rizikos veiksnių įvertinimo ir poreikio skiepytis būtina konsultuotis su šeimos gydytoju. 

Atkreipiame dėmesį, kad šeimos gydytojui net ir įvertinus bei patvirtinus poreikį žmogui skiepytis, antrąją sustiprinančiąją dozę galima skirti tik praėjus šešiems mėnesiams po paskutinio skiepo nuo COVID-19 ligos. Visiems kitiems 60 metų amžiaus ir vyresniems asmenims pasiskiepyti antrąją sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze rekomenduotina rudenį kartu su gripo ir pneumokokinės infekcijos vakcina.

Vis dar gyventojams rekomenduojama pasiskiepyti pagal pirminę schemą ir sustiprinančiąja doze (nuo 5 metų amžiaus – pagal pirminę schemą, vaikai nuo 12 metų amžiaus gali būti skiepijami sustiprinančiąja „Comirnaty“ vakcinos doze).

Vaikų vakcinacija

Nuo Covid-19 ligos Pfizer vakcina kviečiami skiepytis 5-11 metų vaikai. Tėveliai dėl vaikų vakcinavimo turi kreiptis į įstaigos registratūrą 8 346 58248.

Nemokami COVID-19 ligos serologiniai tyrimai

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. lapkričio 26 d. sprendimo Nr.V-2681 6.2 punktu, VšĮ Žiežmarių PSPC atliekami nemokami COVID-19 IgG antikūnų serologiniai tyrimai. Tyrimai atliekami vieną kartą gyventojams, prisirašiusiems prie VšĮ Žiežmarių PSPC ir ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą. Pacientai dėl tyrimų atlikimo turi kreiptis pas savo šeimos gydytoją.

Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo 2021.10.19 sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze kviečiami 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis galima ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, tuomet gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą 8 346 58248.

„Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną.

12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Comirnaty“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau, t.y. praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos.

Vakcinacija nuo COVID-19 ligos

Registruotis vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis galima ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, tuomet gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą 8 346 58248.

Faktai ir mitai vakcinos nuo COVID-19